• 0(388) 232 82 21
  • Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi 2 No lu Yol No: 17 Bor / NİĞDE
  • Pzt - Cmt 8:00 - 18:00

Prefabrikasyon

Prefabrikasyon Hakkında Daha Fazlası..!

Prefabrikasyon

Sanayileşme üretim faaliyetlerinin gelişmişlik düzeylerini belirten önemli göstergelerden biridir. Pek çok sektör 20. yüzyılın başında sanayileşme sürecine girmesine rağmen, inşaat sektöründe bu süreç çok daha geç başlamıştır. İnşaat sektöründe sanayileşmiş üretimin yapıldığı alan PREFABRİKASYON’dur.

PREFABRİKASYON, yapı elemanlarının fabrika ortamında seri bir şekilde üretiminin ardından, üretilen bu elemanların fabrika ortamından şantiyeye taşınması ve elemanların montajıyla biten süreç olarak tanımlanabilir. Fabrika ortamındaki üretimin kalite, hız, verimlilik, ekonomiklik, süreklilik, esneklik ve yenilik gibi bütün olumlu özelliklerini içeren PREFABRİKASYON teknolojisi, yapım teknikleri içerisinde bugün gelinen en ileri aşamadır. Şantiyeye en az sayıda iş bırakacak şekilde, fabrikadaki işçilik kalitesini ve kapasitesini kontrol ederek, belirli bir kalite düzeyini tutturmak ve standartlaşmayı sağlamak prefabrikasyonun genel amacıdır.

Türkiye’de betonarme yapılarda PREFABRİKASYON teknolojisinin yaygın olarak kullanılması 1960’lı yıllarda başlamıştır. Beton PREFABRİKASYON sanayinin bugün ulaştığı düzeyde ise her türlü tek ve çok katlı yapılar (ticaret merkezleri, genel hizmet binaları, depolar, eğitim binaları, turizm tesisleri, spor tesisleri vb.), ulaşım yapı elemanları (borular, menfezler, elektrik ve telefon direkleri, trafo binaları vb.) ve çevre düzeni elemanları üretilebilmektedir.  

Kaliteli ve güvenilir inşaat şirketi arıyorum
Projelerinizi uzman kadro ve modern teknolojiyle gerçekleştirmek  için Öncü Prefabrik'e katılın!

Herhangi bir sorunuz mu var?

Bizimle İletişime Geçmek ve Çözüm Bulmak İçin Tereddüt Etmeyin

© 2017 Öncü Prefabrik A.ş. Tüm Hakları Saklıdır. Website: Ted Ajans